SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 9298338
*
nr 929 8338
Stekhuv
Pläter, England, längd: 38, höjd: 25
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:24:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 16:00:53
1
Vinnande bud
7/12 17:15:06
2
700 kr
7/12 17:15:06
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Stekhuv
Läs om budbetjänten
nr 929 8338
Stekhuv
Pläter, England, längd: 38, höjd: 25
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 16:00:53 | 1 | Vinnande bud |
7/12 17:15:06 | 2 | 700 kr |
7/12 17:15:06 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41